Медичні послуги вторинного рівня у Козятинській громаді доступні, якісні та спрямовані на пацієнта
Такі результати отримали організатори соціологічного дослідження з визначення рівня доступності жінок до медичних і психосоціальних послуг, що відбувалося у квітні-травні поточного року на теренах Козятинської громади. У опитуваннях та фокус-групових дослідженнях взяли участь декілька сотень жінок, серед яких корінні козятинчанки та внутрішньо переміщені особи.
Дослідження провели волонтери громадської коаліції «Безпека та рівність», до якої увійшли учасниці місцевих та обласних ГО у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».
Козятинські респондентки, що взяли участь у анкетуванні, відповіли на майже 50 питань, що стосувалися надання медичних послуг на первинному, вторинному та третинному рівнях. Основна увага у позиціях опитувальника стосувалася доступності медичних послуг з урахуванням гендерної рівності, обізнаності самих опитуваних у повному обсязі послуг, що пропонує медичний заклад, а також особистих пропозицій щодо покращення ситуації у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні.
Процес дослідження завершився підбиттям підсумків у формі круглого столу «Адвокація у сфері надання медичних та психосоціальних послуг коаліцією ГО «Безпека та рівність»: виклики і перспективи», у засіданні якого взяли участь серед інших гостей і директор КП «Козятинська ЦРЛ» Оксана Забазнова. Організатори соціологічного аналізу представили акумульовані результати та власні напрацьовані у ході дослідження рекомендації щодо покращення рівня доступності послуг.
У свою чергу керівник Козятинської лікарні Оксана Забазнова зупинилася на перевагах воринки, а також найпоширеніших складнощах, або ж «бар’єрах», із якими зустрічаються працівники закладу охорони здоров’я вторинного рівня у своїй роботі.
- Козятинська ЦРЛ в усьому та завжди намагається бути ближчою до кожного мешканця і не тільки Козятинської територіальної громади, але й сусідніх, - зауважила Оксана Анатоліївна. – Так, ще з минулого року у нашій лікарні розроблений графік виїздів бригад лікарів-спеціалістів (кардіолог, невропатолог, гінеколог, отоларинголог, хірург тощо) із діагностичним обладнанням (мобільним УЗД-апаратом, кардіографом) до сільчан. Однак, на жаль, через необізнаність чи непоінформованість місцевого населення про такі приїзди медиків, на прийоми приходять надзвичайно мало пацієнтів. Попри це, лікарські команди не припинять свої відвідування сільських мешканців, адже принцип доступності медичних послуг – один із основних у роботі нашої лікарні.
Підтвердженням цього постулату є також наш орієнтир на пакет паліативної допомоги, у рамках якого засновано мобільну бригаду медиків лікарні, що відвідує пацієнтів вдома (у тому числі і у сільській місцевості) із діагностичною метою та виконанням амбулаторного лікування.
Також для своєрідного скорочення шляху від пацієнта до лікаря у Козятинській ЦРЛ зовсім скоро запрацює SRM-система, скориставшись якою можна буде чи на сайті нашого медичного закладу, чи на офіційній сторінці Козятинської ЦРЛ у мережі фейсбук створити попередній запис на прийом чи діагностичне дослідження.
Підсумовуючи, наголошу: усі працівники Козятинської районної лікарні – згуртована команда фахівців, тому і результати роботи маємо гарні!