A A A K K K
людям із порушенням зору
Козятинська центральна районна лікарня Козятинської міської ради
Комунальне підприємство

Разом зі світовою спільнотою Козятинська ЦРЛ долучається до відзначення Дня хоспісної та паліативної допомоги роз’ясненням та відповідями на найпоширеніші серед мешканців нашої громади запитання стосовно паліативу

Дата: 14.10.2023 12:48
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

Щороку в другу суботу жовтня, а цьогоріч це – 14 жовтня, у світі відзначають День хоспісної та паліативної допомоги. Він нагадує про те, що життя кожної людини має залишитися гідним до останньої хвилини.

 

Що таке паліативна допомога загалом?

Паліативна допомога пропонує пацієнтам із захворюваннями, що обмежують або загрожують життю, систему підтримки, що дає їм змогу жити якомога активніше, якісніше.

Паліативної допомоги можуть потребувати як і дорослі, так і діти із онкологічними захворюваннями, діабетом та іншими захворюваннями у важкій стадії. Паліативна допомога направлена на полегшення болю та інших симптомів, що викликають занепокоєння, на психологічну допомогу та мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів. З 2020 року паліативна допомога включена в Програму медичних гарантій, тож для українців вона БЕЗОПЛАТНА.

 

В яких випадках паліативна допомога в лікарні є безоплатною?

Паліативна допомога безоплатна у всіх медзакладах Україні, які мають договір із НСЗУ за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям». Таких лікарень - понад 700 в Україні. Одна з них – КП «Козятинська центральна районна лікарня».

Наступною умовою для того, щоб отримати паліативну допомогу безоплатно є:

– направлення лікаря первинної медичної допомоги;

– направлення лікуючого лікаря;

– направлення лікаря мобільної паліативної допомоги;

– переведення з іншого медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.

 

Що гарантується пацієнтам Козятинської ЦРЛ в межах пакету «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям»?

Програма медичних гарантій покриває такі медичні послуги для паліативних пацієнтів:

- оцінка стану пацієнта;

- лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі, бактеріологічні тощо);

- інструментальні дослідження (ЕКГ, УЗД, рентген тощо);

- лікарське спостереження та медсестринський догляд 24/7;

- оцінка психоемоційного стану та психологічна допомога;

- киснева підтримка;

- респіраторна підтримка;

- знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

- розміщення в одно- або двомістних палатах;

- харчування в стаціонарі;

- забезпечення асистивними засобами (крісла колісні, милиці тощо);

- послуги із реабілітації.

Зверніть увагу! У пакеті також передбачено забезпечення прав на спільне перебування з членами родини, незалежно від стану пацієнта. А також навчання членів родини (законних представників, доглядачів) навичкам догляду за важкохворим.

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2023” (п. 15).

 

Де отримати стаціонарну паліативну допомогу у Козятинській ЦРЛ?

У терапевтичному відділенні Козятинської лікарні розгорнуто 10 ліжок стаціонарної паліативної допомоги. Медичні послуги в рамках означеного пакету надають досвідчені лікарі: лікар-терапевт, завідувач терапевтичним відділенням Валентина Володимирівна МАНДЗЮК, лікар-кардіолог Ірина Семенівна ДИРДА, лікар-терапевт Олена Вікторівна СКУПІНСЬКА, лікар-невропатолог Ірина Володимирівна ВАСАЛАТІЙ.

 

Чи може пацієнт передумати та отримувати паліативну допомогу не в лікарні, а вдома?

Так. Паліативна медична допомога може бути надана як в лікарні, так і вдома чи за місцем перебування важкохворої людини.

У стаціонарі можна пройти терапію тривалістю 7-14 днів, а після цього за бажанням повернутися у рідні стіни.

За місцем перебування пацієнта з ним або з нею працюватимуть команди для надання послуг мобільної паліативної допомоги. Всі вони також є БЕЗОПЛАТНИМИ.

 

Що таке мобільна паліативна допомога?

У Козятинській лікарні запроваджено нову БЕЗОПЛАТНУ послугу «Мобільна паліативна медична допомога» згідно договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом НСЗУ «Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям».

Послуга полягає у наданні медичної допомоги людям, які мають важкі або невиліковні хвороби, за місцем проживання пацієнта. Мультидисциплінарна команда виїжджає до пацієнтів, щоб максимально полегшити їхні фізичні та моральні страждання.

 

На яких підставах надається мобільна паліативна послуга?

Надання безоплатної мобільної паліативної допомоги для пацієнта організовується за електронним направленням сімейного лікаря або вузького спеціаліста, який оцінює потребу пацієнта у паліативній допомозі.

Також послуги мобільного паліативу тримують (у разі такої необхідності) пацієнти, які пройшли курс стаціонарної паліативної допомоги у нашій лікарні.

 

Що включає в себе мобільна паліативна допомога?

Мультидисциплінарна команда з паліативної допомоги приїздить до пацієнта не рідше 1 разу на місяць та зв’язується за допомогою засобів телекомунікації (телефоном) не менше 1 разу на тиждень.

Мобільна бригада забирає біоматеріал для аналізів та відвозить його в лабораторію, спостерігає за пацієнтом, який перебуває вдома на кисневій терапії чи респіраторній підтримці, за потреби робить електрокардіографію та УЗД. Тобто паліативна мобільна бригада надає майже всі ті самі послуги вдома у пацієнта, крім тих, для яких потрібна безпосередня присутність у лікарні.

 

Чи безплатні ліки за цими пакетами?

Медичні препарати, що входять в Національний перелік лікарських засобів та у програму «Доступні ліки», а також певні наркотичні засоби та психотропні речовини для полегшення болю, на які лікар стаціонару чи мобільної бригади виписує рецепт – безоплатні для пацієнта.

 

Хто з медиків входить до мобільної бригади паліативу?

До складу мобільної паліативної бригади входять лікарі різних спеціальностей (терапевт, травматолог, кардіолог, лікар фізичної реабілітаційної медицини), які надають допомогу безпосередньо за місцем перебування пацієнта. За штатом – 5 працівників: 3 лікарі і 2 медсестри.

 

Хто може користуватися послугами мобільного паліативу?

Мобільна бригада забезпечена спеціальним автомобілем для виїздів. Саме тому мобільну паліативну допомогу можуть отримувати (і отримують наразі) не тільки мешканці Козятинської громади, але й жителі сусідніх громад.

Однак, для виїздів на далекі відстані (до пацієнтів у сусідні громади) лікарня використовує власне пальне, що не оплочується пакетом медичних гарантій НСЗУ. Саме тому хочеться наголосити на актуальності та нагальній потребі в інтересах здоров’я людей фінансовій співпраці із сільськими та селищними радами громад краю – Махнівською, Самгородоцькою та Глуховецькою.

Наразі на обліку мобільної бригади паліативної допомоги знаходяться понад 50 пацієнтів. Профіль пацієнтів різний. В основному, це складні і довготривалі захворювання, такі як серцево-судинні, ендокринні (це цукровий діабет ускладнення), захворювання дихальної системи.

 

Чи може людина сама звернутися за паліативною допомогою?

Сама людина може звернутися за паліативною допомогою, якщо є стан, який може загрожувати життю, який ускладнює функціонування цієї людини. У такому разі можна і навіть потрібно (!) звернутися за консультацією і спрямуванням своїх подальших дій за телефоном: 093-095-5450.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень