Медперсонал жіночої консультації поліклініки Козятинської ЦРЛ долучається до світової спільноти у загальному інформаційному русі до Дня дій проти раку шийки матки
День дій проти раку шийки матки (Cervical Cancer Elimination Day of Action) - це важлива подія, яка об’єднує людей, спільноти та організації по всьому світу, щоб виступити за ліквідацію раку шийки матки. Проводиться щорічно 17 листопада.
Цей день відзначають, ділячись історіями, позначаючи символом події – бірюзовим кольором – кольором, що символізує обізнаність про рак шийки матки.
Сьогодні медперсонал жіночої консультації поліклініки Козятинської ЦРЛ долучається до світової спільноти.
«Найголовніше у лікуванні раку шийки матки – це ВЧАСНЕ звернення до лікаря. Тому наголошу вкотре: усім жінкам ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно проходити огляд у лікаря-гінеколога РАЗ НА РІК», - акцентує завідувач жіночої консультації ШЛАПАК Тетяна Йосипівна.
Що таке рак шийки матки?
Рак шийки матки виникає внаслідок неконтрольованого росту аномальних клітин у слизовій оболонці шийки матки, яка є частиною жіночої репродуктивної системи. Його передусім спричиняють постійні інфекції вірусу папіломи людини (ВПЛ), що належать до групи високого ризику.
Незважаючи на те, що рак шийки матки є однією з найбільш виліковних форм раку, він посідає четверте місце серед найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок у всьому світі.
«Щороку лікарі-гінекологи жіночої консультації нашої лікарні виявляють на оглядах біля 10 нових випадків раку шийки матки. Причому деякі з них – занедбані, тобто ІІІ та IV стадій», - підкреслює Тетяна Йосипівна.
Глобальний рух за ліквідацію раку шийки матки
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) започаткувала глобальну ініціативу з амбітними цілями щодо ліквідації раку шийки матки як проблеми громадського здоров’я. 17 листопада 2023 року світ відзначатиме три роки з моменту запуску цього глобального руху.
Ініціатива базується на стратегії, що складається з трьох компонентів:
Вакцинація – забезпечення повної вакцинації 90% дівчат вакциною проти ВПЛ до 15 років.
Скринінг – досягнення 70% рівня скринінгу за допомогою високоефективного тесту у віці 35 та 45 років.
Лікування – забезпечення 90% жінок, у яких виявлено захворювання шийки матки, належним лікуванням та доглядом.
Як діагностують рак шийки матки?
Скринінг на рак шийки матки, який треба проходити раз на рік при відсутності симптомів, включає:
- кольпоскопію: огляд піхви та шийки матки за допомогою оптичного приладу;
- цитологію (ПАП-тест): вискріб з піхвової частини шийки матки і цервікального каналу;
- тест на вірус папіломи людини;
- УЗД.
День дій з ліквідації раку шийки матки – це більше, ніж просто день, це заклик до дії для всіх, хто хоче взяти участь у цій життєво важливій кампанії громадського здоров’я. Від лідерів урядів до медичних працівників і приватних осіб, кожне зусилля має значення для досягнення мети – викорінення раку шийки матки для майбутніх поколінь. Це нагадування кожній жінці – проявити турботу та любов до себе, щоб пройти щорічне обстеження у гінеколога.
Нагадайте про це усім знайомим жінкам, сходіть на обстеження самі, відведіть свою маму на огляд, привчіть своїх донечок дбати про себе і щорічно відвідувати жіночого лікаря.
Записатися на прийом до лікарів-гінекологів у жіночу консультацію поліклініки можна щодня (з понеділка по п’ятницю) з 8.00 до 16.00 за телефонами медичної реєстратури:
(04342) 2-02-15,
(063) 407-20-99,
(068) 370-09-65.
Козятинська ЦРЛ: ми цінуємо кожного пацієнта!