Усе про небезпечний лямбліоз
#Лямбліоз – це інфекційне захворювання, що протікає у вигляді дисфункції кишківника та збудником якого є лямблії (паразити). Найчастіше лямбліоз діагностують у дітей віком до років та в дорослих - років. Інфікування відбувається при споживанні термічно не оброблених продуктів, води, а також через недотримання гігієни рук.
Симптоматика лямбліозу:
ниючі болі навколо пупка або у верхніх відділах живота;
здуття живота, нудота, спазми в животі;
закреп або пронос;
загальна слабкість;
погіршення апетиту;
регулярні головні болі, низька якість сну;
втрата ваги та зневоднення.
У деяких людей хвороба може протікати безсимптомно.
Можливі ускладнення лямбліозу:
Запалення слизової дванадцятипалої кишки (дуоденіт).
Запальне ураження слизової шлунку (гастрит).
Порушення всмоктування та травлення в тонкому кишківнику.
Діагностика лямбліозу
Для того, щоб чітко встановити діагноз «лямбліоз», перш за все, потрібно підтвердити наявність лямблій в організмі. Лікар-інфекціоніст може призначити копрологічне дослідження (дослідження калу під мікроскопом), серологічну діагностику (аналіз крові на лямбліоз) або дослідження вмісту дванадцятипалої кишки.
Поради, що допоможуть вам уникнути зараження лямбліями в побуті:
Перед прийомом їжі обробіть продукти та дотримуйтеся всіх необхідних заходів, щоб у продукти не потрапили хвороботворні мікроби, цисти і яйця паразитів. Привчіть дитину користуватися лише чистими приборами.
Перед прийомом їжі, після прогулянки, гри з тваринами, відвідування туалету обов'язково мийте руки з милом. До такого ж правила привчіть дитину.
Вчасно підстригайте нігті, відучіть дитину від шкідливої звички їх гризти, обсмоктувати пальці, ручки, олівці, іграшки та інші предмети.
Забороніть дитині кликати тварин до обіднього столу й місця, де готується їжа. У жодному випадку не дозволяйте дітям гратися з бездомними тваринами.
Не вживайте воду з відкритих водойм.
Якщо ви запідозрили симптоми лямбліозу в себе чи у своєї дитини, зверніться до лікаря-інфекціоніста. Він допоможе підібрати лікування та позбавити вас чи вашу дитину від паразитів!
Записатися на прийом до лікаря-ініфекціоніста поліклініки Козятинської ЦРЛ можна щодня (з понеділка по п’ятницю) з 8.00 до 16.00 за телефонами медичної реєстратури:
(04342) 2-02-15,
(063) 407-20-99,
(068) 370-09-65.
Козятинська ЦРЛ: ми цінуємо кожного пацієнта!