Реабілітаційному відділенню у лікарні – бути!
Колективом Козятинської ЦРЛ у досягненні цієї мети вже понад півроку проводиться потужна і водночас кропітка робота – попри спротив, попри маніпулятивні заяви «знавців» ситуації, які лише гальмують процес розбудови цього знакового і вкрай потрібного краянам стаціонарного відділення.
Хочемо роз’яснити ситуацію зі становленням реабілітаційного відділення у лікарні покроково.
І почнемо з того, що на початку року було втрачено час, нерви та ресурси для визначення місця реабілітаційного відділення. Усі пам’ятають заяви у соцмережах та дописи про прибирання у приміщеннях корпусу лікарні, що по вулиці Незалежності (колишня міська лікарня). Прикро, але історія завершилася забороною використовувати те приміщення для реабілітаційного відділення і віднаходити можливості його облаштування у приміщеннях по вулиці Винниченка (корпуси колишньої відділкової лікарні, де наразі, власне, і знаходяться основні потужності ЦРЛ). Врешті власником (міською радою) визначено розташувати реабілітацію на другому поверсі терапевтичного відділення (де, нагадаємо, планувався паліативний підрозділ).
В продовження історії наголосимо, що адміністрація закладу діє ВИКЛЮЧНО в рамках чинного законодавства. З огляду на це, при організації реабілітаційного відділення у лікарні до уваги в першу чергу береться постанова Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 р. №1268 «Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я», якою серед іншого визначені норми та порядок надання реабілітаційної допомоги в умовах закладу медицини, вимоги до приміщень, де надаватимуться такі медичні послуги.
Усі технічні вимоги також окреслені у оновлених у 2022 році Державних будівельних нормах 13.22-10.2022.
Отже, згідно усіх означених законодавчих актів, ремонт та удосконалення приміщень для надання реабілітаційних медичних послуг передбачає зміну елементів та конструкцій. Відтак, подібні ремонтні роботи можливі лише після підготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД).
Для підготовки ПКД у квітні поточного року було залучено проєктну організацію, що має досвід у роботі із закладами охорони здоров’я у Вінницькій області, — ФОП Повх В.М. Саме цей проєктант, до прикладу, розробляв проєкт реконструкції приміщень Вінницької міської клінічної лікарні №1.
Наразі ПКД вже підготовлена і має усі дозвільні документи та експертизи. Наголосимо, що процедура погодження проєктної документації – процес нешвидкий, саме тому це забрало час, який, як запевняють «знавці» та «експерти» у соціальних мережах, лікарня спеціально затягує – коментарі, як кажуть зайві.
Ба більше: за означений час проєктант, задля забезпечення ефективнішого і раціональнішого використання бюджетних коштів, розробив три проекти:
№1 з капітального ремонту санвузлів реабілітаційного відділення вартістю 1 279 171 грн;
№2 з капітального ремонту системи вентиляції цього ж відділення вартістю 3 175 726 грн;
№3 з капітального ремонту приміщень реабілітаційного відділення вартістю 6 859 958 грн.
Прийнято рішення реалізувати ще до завершення 2024 року перших два проєкти. Однак, розраховані суми є непідйомними для бюджету комунальної лікарні.
Саме тому на ім’я міського голови (як керівника громади — власника КП «Козятинська ЦРЛ») у вересні відправлено листи із проханням про виділення додаткового фінансування із відповідними коштами (скан-копії листів знайдете біля допису). Сподіваємося на чимшвидше вирішення цього питання.
Лікарнею ж оголошено тендерну процедуру на виконання будівельних робіт по проєкту з ремонту санвузлів (проект №1), яка буде завершена вже 9 жовтня. В процесі підготовки знаходиться і тендерна документація на оголошення процедури закупівлі будівельних робіт по проєкту ремонту системи вентиляції.
Тож, підкреслимо: за умови погодження міською радою виділення коштів, за умови надання можливості проведення будівельних робіт, до кінця поточного року реабілітаційне відділення буде облаштовано, відповідно до норм та вимог законодавства, та готове до відкриття.
Щодо наповнення реабілітаційного відділення сучасним обладнанням та устаткуванням – читайте у наших наступних публікаціях.