A A A K K K
людям із порушенням зору
Козятинська центральна районна лікарня Козятинської міської ради
Комунальне підприємство

31 жовтня в усьому світі проводиться День збільшення психічних сил

Дата: 31.10.2024 11:28
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

За рекомендаціями та порадами стосовно розвитку психологічної стійкості сьогодні ми звернулися до психолога підрозділу фізичної та реабілітаційної медицини КП «Козятинська ЦРЛ Ірини МИХАЙЛОВСЬКОЇ.

 

Що ж таке психологічна сила? Як зауважує Ірина Миколаївна, це здатність справлятися зі стресом, долати перешкоди та залишатися емоційно та ментально стійким у складних ситуаціях.

З цієї сили випливає психологічна стійкість, яка потрібна для успішної адаптації та подолання життєвих труднощів.

Пропонуємо вам кілька практичних порад, які допоможуть вам набратися ресурсу, відсікти ті ситуації, в яких ми втрачаємо себе і свої сили.

Таким чином, ми зміцнимо свою психологічну стійкість.

 

1. Попрацювати над своєю фізикою.

Замість зовнішніх «наркотиків» наш організм має свої речовини.

Дофамін – виробляється, коли я чогось дуже хочу, закохаюся, мрію щось отримати. Мало дофаміну в організмі – нічого не хочу, не варте, життя тлін, немає енергії. Як підвищити у себе рівень дофаміну:

музика, від якої мурашить, краще звичайно б це був рок або музика з енергією гніву. Створіть у телефоні спеціальний плейлист – мурашковий.

контрастний душ

будь-який спорт де є мотивація

розвивайте свою чутливість і нагляд - чого хочеться, що включається, відчувайте тіло

збалансуйте «треба» та «хочу»

Серотонін – це про щастя та нещастя. Залежить багато в чому від харчування та режиму сну. При низькокалорійній дієті - немає триптофану і настає депресія. Серотонін можна отримати, приймаючи певні бади, а також вживаючи банани, чорний шоколад, вуглеводи. Також спати лягати о 22 і підйом о 6 ранку.

Ендорфіни – гормон гарного настрою та щастя.

Як підвищити - гартуватися, бігати марафон, аскези різного роду, спорт інтенсивний.

Окситоцин – це ніжність, увага, турбота, обійми. Як отримати:

завести тварину

обійми чи анатомічні подушки

пікніки, друзі, спілкування, групові види спорту

прогулянки, споглядання природи

у день виділити час і дозволити собі просто «втикати», не гнатися за швидкістю

малювати, вишивати, їздити на велосипеді – діяльність, де не потрібно думати, що робиш

 

2. Зайнятися мисленням.

Розвивати позитивне мислення. Для розвитку позитивного мислення рекомендується практикувати подяку, звертати увагу на позитивні аспекти життя та вчитися перепрограмувати негативні думки на позитивні.

 

3. Відпустити образи.

Негативні емоції виснажують емоційно, тому є сенс прожити і відпустити минуле обурення, провину чи негатив. Прощення – це звільнення від влади негативу

 

4. Знайти новий ракус.

Щоб пройти через прощення або впоратися з тяжкими емоціями, поставте себе на місце іншої людини. Зміна ракурсу допомагає краще зрозуміти і дозволяє співчувати, а не звинувачувати чи засуджувати

 

5. Припинити порівнювати себе з іншими.

Використовуйте досягнення інших людей не для порівняння зі своїми чи незадоволеними ситуацією, а для натхнення сміливо рухатися у напрямку мрії.

 

6. Припинити спроби змінити інших.

Якщо хтось не хоче змінюватись – він не зміниться. Єдина людина, над якою можна працювати, – це лише ви. Спроби змінити іншу людину емоційний виснажуючий процес, що розчаровує.

 

7. Розвивати подяку.

Подяка за своє життя – потужний інструмент, який можна відточити. Намір знайти позитивні сторони у своїй ситуації та бути вдячним допоможе побачити цінність власної особистості.

 

Таким чином збалансувавши різні галузі свого життя звільниться багато життєвої енергії, яку ми можемо направити в необхідне нам русло.

 

Пропонуємо також від психолога Ірини МИХАЙЛОВСЬКОЇ додатково 5 кроків до покращення свого психічного здоров’я (знайдете на нашій інфографіці біля допису), які кожен може розпочати прямо зараз!

 

Окремо наголошуємо: якщо вам потрібна допомога, поради на шляху до себе, Ірина МИХАЙЛОВСЬКА запрошує до навчання за програмою «Зцілення душі й тіла» на базі поліклінічного відділення КП «Козятинська ЦРЛ». Участь у групових заняттях (7-9 чоловік) є абсолютно БЕЗКОШТОВНОЮ!

За докладнішою інформацією звертайтеся за телефоном: 063-66-213-56 (Ірина Миколаївна).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень