A A A K K K
людям із порушенням зору
Козятинська центральна районна лікарня Козятинської міської ради
Комунальне підприємство

Якщо у вас є якісь постійні ознаки або симптоми, що вас турбують, зверніться до лікаря

Дата: 13.11.2024 16:13
Кількість переглядів: 8

Фото без опису

#Рак_легень – це захворювання, що спричинене неконтрольованим розподілом клітин у легенях. Клітини діляться та створюють нові копії самих себе в межах своєї нормальної функції. Однак іноді в них відбуваються мутації. Пошкоджені клітини, що безконтрольно діляться, продукують новоутворення або пухлини, тканини яких заважають органам працювати належним чином.

Лікарі ділять рак легень на основні типи в залежності від зовнішнього вигляду клітин раку легень під мікроскопом:

▶️Дрібноклітинний рак легень. Він зустрічається майже виключно у затятих курців та зустрічається рідше, ніж недрібноклітинний рак легень.

▶️Недрібноклітинний рак легень. Це загальний термін для декількох типів. Недрібноклітинний рак легені включає плоскоклітинну карциному, аденокарциному та великоклітинну карциному.

🚬Курці мають найбільший ризик розвитку раку легенів, хоча дане захворювання також може виникнути у людей, які ніколи не курили. Якщо ви кинете курити, навіть після багаторічного куріння, ви можете значно знизити свої шанси захворіти на рак легень.

🙅‍♀️Зазвичай на ранніх стадіях рак легень не викликає жодних симптомів.

🚨Симптоми раку легень🚨:

🫁кашель, що не проходить;

🫁кашель з кров'ю (навіть невеликою кількістю);

🫁задишка;

🫁загальна слабкість;

🫁біль у грудях;

🫁захриплість;

🫁втрата ваги без зусиль;

🫁біль у кістках;

🫁головний біль.

При вдиханні сигаретного диму, насиченого канцерогенними речовинами, практично відразу починаються зміни у легеневій тканині.

🧬Спочатку організм може бути у змозі відновити це пошкодження. Але з кожним повторним впливом нормальні клітини, що вистилають легені, пошкоджуються дедалі більше. Згодом пошкодження змушує клітини діяти ненормально та зрештою може розвинутися рак.

🩻Діагностика раку легенів

Через симптоми, характерні для інших захворювань (кашель, що містить кров та мокроту), виявити рак легенів на початковій стадії розвитку під силу тільки сучасним методам інструментальної діагностики.

👉РЕНТГЕНОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ є первинним інструментальним методом діагностики, який визначає наявність новоутворення в легенях на пізніх стадіях.

👉Більш точно діагностувати розмір, місцезнаходження та поширення пухлини дають змогу магнітно-резонансна томографія та КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ.

Основна відмінність КТ і МРТ-досліджень від рентгенографії полягає в тому, що ці сучасні методи дозволяють виявити пухлини на ранній стадії, коли жодних зовнішніх симптомів ще не спостерігається. Рентгенографічне дослідження покаже лише більші пухлини, які, як правило, почали процес метастазування в інші органи.

👉Також до складу діагностичного обстеження, якщо необхідно уточнити вже вставлений діагноз “рак легені”, може бути включена БРОНХОСКОПІЯ.

Цей метод ендоскопічного дослідження дозволяє зробити візуальний огляд бронхів, виявити місце локалізації новоутворення та ступінь його поширеності, а також взяти зразки тканин пухлини для подальшого гістологічного дослідження

❓Фактори ризику раку легень❓:

〽️Куріння. Ризик раку легень збільшується зі збільшенням кількості сигарет, що викурюються щодня, та кількості років, протягом яких ви курите.

〽️Вплив пасивного куріння. Навіть якщо ви не курите, ризик розвитку раку легень збільшується, якщо ви піддаєтеся пасивному курінню.

〽️Променева терапія в минулому. Якщо ви пройшли променеву терапію грудної клітки з приводу іншого типу раку, у вас може бути підвищений ризик розвитку раку легень.

〽️Вплив радону. Радон утворюється внаслідок природного розпаду урану у ґрунті, гірських породах та воді, який стає частиною повітря.

〽️Вплив азбесту та інших канцерогенів. Азбест та інші речовини, що викликають рак (миш'як, хром та нікель) можуть підвищити ризик розвитку раку легень.

〽️Сімейна історія раку легень.

⚜️Профілактика⚜️:

✅Покиньте палити. Почніть розмови про шкоду куріння зі своїми дітьми якомога раніше, аби вони знали, як реагувати на тиск від однолітків. Поговоріть зі своїм лікарем про стратегії та засоби для відмови від куріння, які можуть допомогти вам кинути палити.

✅Уникайте пасивного куріння. Якщо ви живете або працюєте з курцем, переконайте його покинути палити. Уникайте місць, де люди курять.

✅Перевірте свій будинок на вміст радону.

✅Уникайте канцерогенів на роботі. Вживайте запобіжних заходів, аби захистити себе від впливу токсичних хімічних речовин на роботі.

✅Дотримуйтесь збалансованого харчування. Харчові джерела вітамінів та поживних речовин є найкращими. Уникайте прийому великих доз вітамінів у формі таблеток, оскільки вони можуть бути шкідливими.

✅Займайтеся спортом.

‼Якщо у вас є якісь постійні ознаки або симптоми, що вас турбують, зверніться до лікаря‼

✍️Записатись на прийом до 🩺лікарів поліклініки Козятинської ЦРЛ можна щодня (з понеділка по п’ятницю) з 8.00 до 16.00 за ☎️телефонами медичної реєстратури:

(04342) 2-02-15,

(063) 407-20-99,

(068) 370-09-65.

❣️Козятинська ЦРЛ: ми цінуємо кожного пацієнта!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень