Сьогодні, 14 листопада, маємо чудову нагоду привітати ендокринолога Козятинської ЦРЛ Олену ШАВЛЮК — у світі відзначають День ендокринолога і Всесвітній день боротьби з діабетом!
День ендокринолога в Україні та світі відзначають в один день зі Всесвітнім днем боротьби з цукровим діабетом (World Diabetes Day), позаяк цукровий діабет — це патологія ендокринної системи.
Сучасне лікування та контроль цукрового діабету дають змогу пацієнтам жити без обмежень, але проблема зростаючої кількості хворих вимагає уваги.
Сьогодні 7% дорослого населення Землі живуть з діагнозом діабет!
Цукровий діабет – це захворювання, основною ознакою якого є стійке підвищення рівня цукру в крові. Рівень цукру у крові регулює гормон інсулін. Інсулін виробляється підшлунковою залозою.
Залежно від того скільки цього гормону виробляється у організмі, є два типи цукрового діабету:
тип: інсуліну виробляється недостатньо. При цьому типі гормон додатково потрібно вводити. Якщо вже така ситуаці трапилась, це не пройде і не виліковується. Гормон вводять постійно і пожиттєво.
тип: інсуліну самостійно виробляється у достатній кількісті, але він неефективно використовується організмом. У цьому випадку приймаються ліки, які покращують чутливість організму до інсуліну і обов’язково дотримуються певних правил у харчуванні та способі життя загалом.
Так як це захворювання входить у трійку захворювань, що начастіше приводять до інвалідності та смерті, важливо знати основні симптоми, які мають насторожити і з якими обов’язково терміново звернутися до лікаря:
надмірне сечовиділення (як в день, так і вночі)
спрага (споживається більше 3х літрів рідини за добу)
швидка втрати ваги
постійне відчуття голоду
постійна втома
Людям з цукровим діабетом не потрібна якась «спеціальна» їжа, потрібно здорове харчування. Вони можуть вживати навіть «солодке», але обов’язково завжди рахувати кількість спожитих за день вуглеводів.
Згідно прогнозів до 2030 року кожний десятий дорослий на Землі буде хворіти на діабет.
Бережіть себе, діабет не попереджає!
Лікар-ендокринолог Козятинської ЦРЛ Олена Василівна ШАВЛЮК наголошує на тому, що необхідно дотримуватись наступних основних правил:
не допускати надлишкової ваги;
мати регулярні фізичні навантаження;
відмовитися від куріння і надлишкового вживання алкоголю;
регулярно слідкувати за рівнем глюкози крові (з 35 років 1 раз на рік перевіряти кров лабораторно), артеріальним тиском та холестерином;
уникати стресу;
приймати лікарські препарати згідно призначень лікаря;
притримуватися дієтичного режиму.
Найважливіше: головне в контролі діабету будь-якого типу — профілактичні заходи, вчасне звернення та грамотний нагляд лікаря
Нагадуємо, що записатись на прийом до лікаря-ендокринолога у поліклініку можна щодня (з понеділка по п’ятницю) з 8.00 до 16.00 за телефонами медичної реєстратури:
(04342) 2-02-15,
(063) 407-20-99,
(068) 370-09-65.
Козятинська ЦРЛ: ми цінуємо кожного пацієнта!