Дотримання прав кожної людини є основою ефективної відповіді на ВІЛ-інфекцію/СНІД
Цьогорічне гасло Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – це заклик до дій щодо захисту здоров'я кожного через захист прав кожного: "Вибирайте правильний шлях - шлях прав людини"
Зробивши права людини найвищим пріоритетом та з громадами на чолі, світ може покласти край СНІДу як загрозі громадському здоров’ю до 2030 року
Наш орієнтир залишається незмінним — ми прагнемо досягти цілей UNAIDS 95-95-95 (95% людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) знають про свій статус; з них 95% отримують антиретровірусну терапію (АРТ); 95% тих, хто отримує АРТ, мають невизначальний рівень вірусного навантаження, дотримуючись сучасних підходів до профілактики, діагностики та лікування ВІЛ.
Ситуація з ВІЛ/СНІД в Україні
137 000 людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), перебувають під медичним наглядом, а 87% з них отримують антиретровірусну терапію (АРТ). 95% людей, які живуть з ВІЛ та, які отримують АРТ, мають невизначальний рівень вірусного навантаження - тобто, рівень ВІЛ у їхній крові настільки низький, що він не передається статевим шляхом.
Разом із тим, у 25% людей ВІЛ діагностовано вже на стадії СНІДу, що може мати негативні наслідки для здоров’я.
Обстеження на ВІЛ
Тестування на ВІЛ-інфекцію доступне всім групам населення БЕЗОПЛАТНО.
Вчасне виявлення ВІЛ дозволяє контролювати інфекцію, досягти невизначального рівня вірусного навантаження та продовжувати жити активним життям. Тому ми радимо всім перевірити свій ВІЛ-статус:
- завітайте до поліклініки Козятинської ЦРЛ, де у кабінеті "Довіра" (№5 на першому повверсі одразу навтпроти входу) можна пройти БЕЗКОШТОВНУ та КОНФІДЕНЦІЙНУ перевірку на ВІЛ;
- знайдіть найближчий заклад, де можна перевіритися на ВІЛ, скориставшись інтерактивною мапою закладів охорони здоров’я, що надають послуги ВІЛ в Україні: https://shorturl.at/2ZKYw
У випадку позитивного тесту на ВІЛ дізнайтеся, як отримати безоплатну антиретровірусну терапію:
- у кабінеті "Довіра" поліклініки Козятинської ЦРЛ;
- на сайті «АРТ там, де ви»: https://findart.phc.org.ua/
Доконтактна і постконтактна профілактика ВІЛ
Ефективними засобами профілактики ВІЛ є доконтактна (ДКП) та постконтактна профілактика (ПКП).
У 2024 році вперше в Україні стала доступною ін’єкційна форма ДКП — каботегравір тривалої дії (CAB-LA) І вже 107 клієнтів станом на кінець листопада отримали свою першу ін’єкцію CAB-LA. А таблетовану форму ДКП за 9 місяців 2024 року отримали більше ніж 10 тисяч людей.
За 9 місяців цього року ПКП отримали 796 людей, які звернулися до закладів охорони здоров’я після контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ.
Продовжуємо боротьбу з епідемією завдяки консолідації зусиль держави, медичних працівників та партнерів. Вибираємо правильний шлях – шлях прав людини.
Наголошуємо: тестування, профілактика та лікування ВІЛ надається всім БЕЗОПЛАТНО
Кабінет «Довіра» працює у кабінеті №5 на 1 поверсі поліклініки Козятинської ЦРЛ.
Тестування усіх бажаючих щодня протягом робочого часу: з 8.00 до 16.00.
Козятинська ЦРЛ: ми цінуємо кожного пацієнта!