Вранці 29 грудня на Сонці вперше за три тижні стався потужний спалах, тому очікується, що з 31 грудня до 1 січня Землю накриють магнітні бурі
Спалаху був присвоєний рівень Х1.1. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США.
Пік випромінювання зареєстровано о 09:18 за київським часом. Фаза продовжувалась близько 30 хв. Ріст сонячної активності фіксується вже близько тижня. Протягом цього періоду кількість спалахів на Сонці збільшилася вдвічі, а їхня потужність і сила зросли до рівня X.
Астрономи очікують, що викиди досягнуть Землі у новорічну ніч - з 31 грудня до 1 січня - саме тоді планету накриють потужні магнітні бурі.
Медики закликають метеозалежних людей залишатися вдома, дотримуватися режиму сну, пити більше води та стежити за змінами в самопочутті.
Зазначимо, що прогноз може змінюватись, оскільки вчені оновлюють свої дані щотри години, тому радимо стежити за новинами.
Метеозалежним варто поберегтись — прогноз магнітних бур
Магнітні бурі – це нагадування про те, наскільки сильно наша планета залежить від космічних процесів.
Сильна магнітна буря червоного рівня, яка накрила Україну, триває вже майже два тижні і поступово посилюється. Метеорологи попереджають, що серйозні геомагнітні шторми можуть впливати на самопочуття людей.
Про вплив магнітних бур на здоров’я людини, можна прочитати тут: http://surl.li/qbgfef
Магнітні бурі у січні:
5-6 січня: помірні та слабкі магнітні бурі. Можливі незначні головні болі та легка втома.
9-10 січня: сильні магнітні бурі. У цей період чутливі люди можуть відчути значні перепади настрою, підвищену дратівливість, а також коливання артеріального тиску.
15-16 січня: Помірний рівень магнітних бур. Варто уникати грубих фізичних навантажень та стресів.
21-22 січня: слабкі та помірні магнітні бурі. Можливі легкі нездужання у людей із чутливістю до погодних коливань.
27-28 січня: помірний рівень активності. Рекомендується пильнувати режим сну та харчування.
Усі прогнози науковців - попередні, адже сонячна активність може швидко змінюватися. Щоденні спалахи можуть призвести як до зменшення активності, так і до виникнення потужних магнітних бур.