A A A K K K
людям із порушенням зору
Козятинська центральна районна лікарня Козятинської міської ради
Комунальне підприємство

До професійного свята - Дня фтизіатра та Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Дата: 24.03.2025 14:07
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

Сьогодні, 24 березня, своє професійне свято відзначають лікарі-фтизіатри, що невпинно вивчають причини виникнення, закономірності поширення та механізми розвитку туберкульозу, викликані ним патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування.

Світова спільнота також цей день визначає як Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Дата обрана не випадково: цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну паличку.

 

Отже, приєднуючись до світової ініціативи, вітаємо з професійним святом лікаря-фтизіатра першої категорії, медика із великим досвідом результативної роботи у справі боротьби із непростою недугою – туберкульозом – АНДРУСЕНКО Людмилу Анатоліївну.

 

Користуючись нагодою, поспілкувалися із лікарем стосовно методів діагностики туберкульозу, що застосовуються у Козятинській ЦРЛ.

 

«Туберкульоз виліковний, якщо вчасно діагностувати його, пройти повний курс терапії та дотримуватися всіх рекомендацій медиків», - підкреслила Людмила Анатоліївна.

 

Лікар-фтизіатр виокремила такі методи діагностики туберкульозу:

 

1. Лікар наголосила, що наразі основним методом ранньої діагностики туберкульозу є молекулярно-генетичне дослідження мокротиння на мікобактерії на апараті «GeneXpert» («ДжинЕксперт»), що ефективно використовується у лабораторії нашої лікарні.

 

2. Важливим методом контролю лікування є мікробіологічний тест — для якого пацієнт здає мокротиння.

 

3. Також для лікування пацієнтів Козятинської ЦРЛ застосовують молекулярно-генетичний метод дослідження Xpert MTB/Rif, який дає змогу за декілька годин не лише підтвердити наявність цього захворювання, а й визначити чутливість до рифампіцину — препарату, який часто застосовують для лікування туберкульозу. За допомогою цього методу можна досліджувати не лише мокротиння, а й інші біологічні рідини, у тому числі кал у дітей, які ще не вміють відкашлювати мокротиння.

 

4. Для діагностики туберкульозу також застосовують такі обстеження, як рентгенографія або комп’ютерна томографія органів грудної клітки.

 

5. Туберкульоз може вражати не лише легені, а й інші органи. При позалегеневих формах туберкульозу окрім описаних методів можуть використовувати ультразвукове дослідження.

 

Усі зазначені методи діагностики туберкульозу рекомендовані ВООЗ.

Усі послуги з виявлення, діагностики та лікування туберкульозу у Козятинській ЦРЛ є БЕЗОПЛАТНИМИ для пацієнтів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень